Žoga  Kalkulators
Žoga
Kalkulators
  • Uzzini žoga cenu
  • Samaketē žogu no 500 modeļiem
  • Saņem komercpiedāvājumu
Žoga kalkulators
Uzzini
Žoga cenu
Žoga kalkulators
Žoga
Kalkulators
  • Uzzini žoga cenu
  • Samaketē žogu no 500 modeļiem
  • Saņem komercpiedāvājumu
Kokmateriāli, žoga dēlis

Kokmateriāli, žoga dēlis

Kokmateriāli, žoga dēlisThermowood koksne deli

Pēdējos gados aizvien populārāka kļūst revolucionārs apdares un būvniecības materiāls – termiski apstrādāta koksne. Protams, tādu popularitāti šis produkts neiegūst par velti.

 

Apstrādājot koksni termiski, mainās tās struktūra, jo to karsējot, mainās ne tikai tās ķīmiskās, bet arī fiziskās īpašības. Koksnes īpašību mainīšanos visvairāk ietekmē termiskā hemicelulozes noārdīšana. Pirmās struktūras izmaiņas sākas jau pie 150°C un turpinās tālāk, pakāpeniski palielinot temperatūru. Pēc tādas termiskās apstrādes ievērojami samazinās koksnes saraušanās un izplešanās uzsūktā ūdens dēļ, palielinās ilgmūžība, krāsa iegūst tumšāku nokrāsu, iztvaiko koksnē esošie sveķi un mitrums, samazinās skābuma līmenis (pH), samazinās kopējais koksnes svars, uzlabojas siltumizolācijas īpašības. 

Kādas ir galvenās termiski apstrādātās koksnes īpašības?

 

1) Pirmā un svarīgākā termokoksnes īpašība – palielināta izturība un ilgmūžība.
Pēc termiskās apstrādes koksne pēc struktūras kļūst ļoti līdzīga tropu koku koksnei. Taču produkciju no tropu kokiem mūsu tirgū gandrīz nav iespējams nopirkt, turklāt, tā ir ļoti dārga. Taču termokoksne, neskatoties uz tās īpašībām un kvalitāti, pateicoties tehnoloģiskajam procesam, ir kļuvusi pieejama visiem. Ne mazāk svarīgs ir fakts, ka termiski apstrādāta koksne, kam ir tādas pašas īpašības un izturība pret vides iedarbību, kāda ir tropu koksnei, pēdējo apsteidz ar savu estētisko raksturojumu. Īsi sakot, termiski apstrādāta koksne ir vienu līmeni augstāka par elites tropu koksni, taču maksā ievērojami lētāk.


2) Termiski apstrādātas koksnes salīdzinājums ar tradicionālo koksni:
- virsējā slāņa izturība palielinās līdz 20%;
- kopējais koksnes svars samazinās līdz 20%;
- lieces stiprība palielinās līdz 20%
- izturība pret sadalīšanos palielinās līdz 30%

Liela ietekme uz termiski apstrādātas koksnes stiprību un ilgmūžību ir faktam, ka pēc termiskas koksnes apstrādes tiek iznīcināti visi bioorganismi (kukaiņi, to kāpuri, baktērijas, sēnītes un to sporas), kā arī tajā esošie sveķi (skuju koku koksnei).

3) Termokoksne ir ļoti izturīga pret biobojājumiem, pret kuriem tradicionālā koksne nav pasargāta. 
Piemēram, termiski apstrādāta koksne nepiesaista nekādus kukaiņus un mikroorganismus, tajā pašā laikā dabīgo koksni ātri un viegli bojā pelējuma un citas sēnītes. Termiski apstrādātas koksnes bioloģiskais mūžs pagarinās līdz pat 25 reizēm. Tā ir lielākā tās priekšrocība, kuru novērtēs katrs īpašnieks.

4) Cita ļoti svarīga termokoksnes īpašība – izmēru stabilitāte.
Šī raksturīgā īpašība ir ļoti svarīga tāpēc, ka jebkādi ārēji faktori neietekmēs termokoksni un tās ģeometriju un izskatu. Dabīgs koks no mitruma deformējas, bet termokoksne – nē. Tas ir tādēļ, ka termiski apstrādātai koksnei ir praktiski nulles mitruma līmeņa svārstības, bet tās spēja absorbēt ūdens tvaikus tāpat tuvojas nullei.
Termiski apstrādātas un tradicionālas koksnes salīdzinājums:
- Vidējais svērtais mitruma daudzums (EMC - Equilibrium Moisture Content) termokoksnē samazinās līdz 50%.
- Ģeometrisko izmēru izmaiņu stabilitāte, mainoties vides mitrumam, termokoksnē palielinās līdz 90%.
- Siltuma vadītspēja termokoksnē samazinās līdz 30%.
Bez tam, termiski apstrādāta koksne, atšķirībā no dabīgā koka, nežūst, tādēļ laika gaitā nerodas nekādas struktūras plaisas, tā nedeformējas, nepūst.

5) Termiski apstrādāta koksne ir ekoloģiski tīrs produkts, jo koka termiskās apstrādes laikā netiek izmantoti nekādi savienojumi. Tādēļ termiski apstrādātai koksnei nav nekādu toksisku īpašību un tā ir ļoti droša videi un Jūsu veselībai. 

6) Tehniski apstrādātai koksnei ir augsta nodilumizturība.
Termokoksne savu struktūras izmaiņu dēļ izceļas ar augstāku nodilumizturību un ugunsizturību, tādēļ Jums nevajadzēs baidīties, ka krusa, sniegs, puteņi vai citas dabas nebēdnības negatīvi ietekmēs vai sabojās Jūsu žogu. 

7) Termiski apstrādātai koksnei ir liels estētiskais potenciāls, kurš ir galvenais faktors skaistumam, dizainam un oriģinalitātei. Pēc termiskās apstrādes koksne iegūst līdzenu un glaudu virsmu, palielinātu spīdumu uz visas savas virsmas, intensīvāku krāsu, izceltu koksnes faktūru.

8) Pēdējā un pircējam patīkamākā termiski apstrādātas koksnes īpašība ir tā, ka tā pilnīgi neprasa papildus kopšanu, bet tās cena ir pieejama ikvienam.
Tā kā žogs un vārti, kas izgatavoti no termiski apstrādātas koksnes, ir ilgmūžīgi, tad investēšana tāda tipa žogā ātri atmaksājas. Izvēloties zemas kvalitātes koksni, Jūs varat ļoti ātri saskarties ar problēmām: nepieciešama papildus periodiska kopšana, mūžs ir īss, notiek estētiskā izskata izmaiņas un tml. - viss tas ekspluatācijas gaitā ļoti sadārdzina jau esošu žogu un galīgie investēšanas izdevumi mēdz būt ievērojami lielāki, nekā izvēloties termiski apstrādātu koksni.

 


 

"Termowood" koka dēļu plaisas un zaru vietas ir dabisks efekts, kas rodas pēc termiskas apstrādes un nav uzskatāms par defektu. Ar produkciju varat iepazīties birojā (attēls ar zaru vietu un plaisu apakšā).

 

thermowood